Artykuły

Pierwsza wizyta w mojej poradni.

Jak się do niej przygotować ? Czego oczekiwać ?

Zanim umówisz się na wizytę warto zapoznać się krótkim przewodnikiem na temat spotkania. Ważne, abyś wyniósł z niego jak najwięcej. Odpowiednie przygotowanie i wiedza o tym, co Ciebie czeka z pewnością ułatwi nam współpracę i zapewni efektywny przebieg spotkania.

 

12622347_1662282087361540_1760649826836328837_o

Na początek wywiad.

Pierwsza wizyta w poradni poświęcona jest rozmowie na temat Twoich problemów i oczekiwań. W związku z tym przeprowadza się wnikliwy wywiad żywieniowy, aby zdefiniować zalecenia a później ustalić indywidualną dobrze dopasowaną dietę. Przed wizytą, zatem warto zastanowić się nad tym, jak wyglądają Twoje posiłki, co najczęściej jadasz i w jakich ilościach. Dodatkowo możesz spodziewać się pytań dotyczących wcześniejszych prób zmiany nawyków żywieniowych, aktualnego stylu życia, codziennej aktywności fizycznej, stanu zdrowia, przebytych zabiegów.

Ważne!

Wszystkie informacje na temat Twojego stanu zdrowia, alergii i nietolerancji pokarmowych powinny zostać uwzględnione podczas planowania diety, gdyż odpowiednio ułożone menu może złagodzić, a nawet całkowicie wyeliminować problemy. Dlatego szykując się na spotkanie z dietetykiem warto zabrać ze sobą wyniki przeprowadzonych badań laboratoryjnych (morfologia, lipidogram, poziom glukozy we krwi itp.) oraz przygotować listę przyjmowanych leków. Dodatkowo należy powiadomić o występujących alergiach i nietolerancjach pokarmowych. Są to informacje niezbędne do ułożenia indywidualnej, przeznaczonej tylko dla Ciebie diety.

Pomiar metodą bioimpedancji oraz pomiar obwodów.

Typowym elementem wizyty są pomiary masy, obwodów oraz składu ciała. Określenie składu ciała dokonywane jest metodą bioimpedancji przy pomocy analizatora Tanita. Sprzęt dokonuje pomiaru oporu elektrycznego tkanek za pomocą 8 elektrod. Jest to badanie całkowicie bezpieczne i bezbolesne, ale wiarygodność jego wyników uzależniona jest od wcześniejszego przygotowanie się. Dlatego zaleca się, by przynajmniej trzy godziny przed pomiarem nie spożywać żadnych pokarmów oraz nie ćwiczyć intensywnie. Po przeprowadzonym badaniu następuje wydruk wyników, ich analiza, po czym trafiają do Ciebie.

Dokładny wywiad oraz wyniki pomiaru składu ciała są podstawą ustalenia indywidualnego jadłospisu dostosowanego tylko dla Ciebie. Taką dietę otrzymasz na drugiej wizycie.

Potrzebujesz diety on-line?

Nie masz czasu odwiedzić nas osobiście? Żaden problem!

Mamy dla Ciebie specjalnie formularz, który pozwoli
dostosować nam specjalny plan żywienia według Twoich potrzeb!

Anna Springman

Witam, nazywam się Anna Springman. Skoro tu dotarłeś to znaczy, że interesuje Cię żywienie od łatwiejszej i lżejszej strony. Zgodnie z zasadą „przestań jeść, zacznij się odżywiać” postaram się zmienić Twoje nawyki żywieniowe i pokazać lżejszą stronę dietetyki.

skontaktuj się