Przepisy

Czekoladowe fit ciasto.

Czekoladowiec: wersja fit, czekoladowego ciasta 😀 Bez pieczenia, bez tłuszczów trans, bez cukru, a mimo to dzieci wołają o dokładkę 😂 😂 Słodki smak to zasługa daktyli, bananów, syropu z agawy. Poniżej przepis na bardzo małą porcję (na próbę), ja przygotowałam z potrójnej porcji, ta zmieściła się w okrągłej blaszce o średnicy 25 cm.

czekoladowiec

Spód: Daktyle namoczyć we wrzątku, odstawić na godzinę. Odlać wodę, dodać 2 pełne łyżki oleju kokosowego. Całość blendujemy i dodajemy stopniowo wcześniej zblendowane płatki owsiane (lub mąkę owsianą ta sama waga). Wykładamy masę na spód małej blaszki/ foremki i odstawiamy do lodówki.
Masa: blendujemy 3 łyżki kakao, duże awokado, dużego banana, 2 łyżki oleju kokosowego, syrop z agawy do smaku. Masę, (powinna być sztywna prawie jak tradycyjna nutella, jeżeli jest zbyt rzadka można dodać olej kokosowy i wymieszać) wykładamy na spód i odstawiamy do lodówki, najlepiej na noc.

Składniki: daktyle suszone 12 szt., olej kokosowy 4 łyżki (bezzapachowy), kakao 4 łyżki, płatki owsiane 60 g, 6 łyżek; awokado duża sztuka, banan 180 g, duża szt.; syrop z agawy 3 łyżki lub więcej wg uznania.

 

Potrzebujesz diety on-line?

Nie masz czasu odwiedzić nas osobiście? Żaden problem!

Mamy dla Ciebie specjalnie formularz, który pozwoli
dostosować nam specjalny plan żywienia według Twoich potrzeb!

Anna Springman

Witam, nazywam się Anna Springman. Skoro tu dotarłeś to znaczy, że interesuje Cię żywienie od łatwiejszej i lżejszej strony. Zgodnie z zasadą „przestań jeść, zacznij się odżywiać” postaram się zmienić Twoje nawyki żywieniowe i pokazać lżejszą stronę dietetyki.

skontaktuj się